Dziś jest 23 Styczeń 2017 imieniny obchodzi: Maria, Ildefons, Rajmund

Kolęda 2016/2017

KOLĘDA
Wizyta pasterska
27 grudnia 2016 r. – 21 stycznia 2017 r.

    wtorek, 27 grudnia 2016 r.
  • od godz. 900 – Bukowiec Opoczyński.
    środa, 28 grudnia 2016 r.
  • od godz. 900 – na Skale, ul. Limanowskiego, Przodowników Pracy, Robotnicza, Skalna, Mostowa;
  • od godz. 1100 – na Skale, ul. Wapienna;
  • od godz. 1530 – osiedle Trąbki, ul. Waryńskiego, Chopina, Starzyńskiego.
    czwartek, 29 grudnia 2016 r.
  • od godz. 900 – I część Woli Załężnej: droga na Libiszów, Kolonia, Góry, Pawłówka;
  • od godz. 900 – I część Bielowic: Wykny z domami nad Strumykiem;
  • od godz. 1530 – ul. Zielona, osiedle Piastowskie.
    piątek, 30 grudnia 2016 r.
  • od godz. 900 – Wola Załężna: pozostała część od ul. Staromiejskiej do Zameczku i Kolonia Piaski;
  • od godz. 1530 – osiedle Trąbki: ul. Hubala, osiedle Na Starostwie: ul. Łąkowa, Parkowa, Żesławskiego, Nowa.
    sobota, 31 grudnia 2016 r.
  • od godz. 900 – Bielowice (pozostała część).
    poniedziałek, 2 stycznia 2017 r.
  • od godz. 900 – Dębinki, ul. Rzeczna i Błonie, ul. Wałowa;
  • od godz. 1530 – ul. Batorego (domy i blok), wszystkie bloki przy ul. Kwiatowej.
    wtorek, 3 stycznia 2017 r.
  • od godz. 900 – Janów i Dzioły;
  • od godz. 1530 – ul. Stodolna, Skłodowskiej 4, 6 i 8;
  • od godz. 1800 – ul. Skłodowskiej 3.
    środa, 4 stycznia 2017 r.
  • od godz. 900 – ul. Przedszkolna i Łazienna, Dzielna (jadąc od Opoczna prawa strona);
  • od godz. 1530 – ul. Skłodowskiej 10 i 12.
    czwartek, 5 stycznia 2017 r.
  • od godz. 900 – Dzielna (jadąc od Opoczna lewa strona);
  • od godz. 1530 – ul. Skłodowskiej 14, 16 i 26.
    sobota, 7 stycznia 2017 r.
  • od godz. 900 – ul. Kwiatowa (domy prywatne), osiedle Kwiatowe i Millennijne;
  • od godz. 1400 – ul. Piotrkowska.
    poniedziałek, 9 stycznia 2017 r.
  • od godz. 900 – Sitowa;
  • od godz. 1530 – ul. Skłodowskiej 18 i 20.
    wtorek, 10 stycznia 2017 r.
  • od godz. 900 – Karwice, Adamów;
  • od godz. 1530 – ul. Inowłodzka, ul. Skłodowskiej 24 i 24a.
    środa, 11 stycznia 2017 r.
  • od godz. 900 – ul. Krótka, Libiszewska, Daleka;
  • od godz. 1530 – ul. Perzyńskiego, Biernackiego (domy prywatne), ul. Biernackiego bloki 22 i 24.
    czwartek, 12 stycznia 2017 r.
  • od godz. 900 – ul. 1 Maja, Cicha, Spokojna; Świnna;
  • od godz. 1530 – ul. Mickiewicza (wszystkie bloki);
  • od godz. 1630 – ul. Mickiewicza (domy prywatne).
    piątek, 13 stycznia 2017 r.
  • od godz. 900 – Ogonowice (1. część: od torów do obwodnicy);
  • od godz. 1530 – ul. Moniuszki, Piwna, Garncarska; ul. Kolberga (dawny hotel Optexu).
    sobota, 14 stycznia 2017 r.
  • od godz. 900 – Ogonowice (2. część: od obwodnicy do szkoły);
  • od godz. 1400 – ul. Kolberga.
    poniedziałek, 16 stycznia 2017 r.
  • od godz. 900 – Ostrów; ul. Drzymały;
  • od godz. 1530 – ul. Spacerowa (domy prywatne oraz bloki); ul. Żeromskiego (blok nr 1).
    wtorek, 17 stycznia 2017 r.
  • od godz. 900 – Różanna;
  • od godz. 1530 – ul. Żeromskiego, bloki parzyste (2, 4, 6, 8. 10);
  • od godz. 1630 – ul. Żeromskiego, bloki nieparzyste (5, 5a, 5b, 7, 7a);
  • od godz. 1730 – ul. Żeromskiego, blok 7b.
    środa, 18 stycznia 2017 r.
  • od godz. 900 – ul. Piaseczna, Sobieskiego, 17. Stycznia, Zjazdowa, Janasa, Kazimierza Wielkiego;
  • od godz. 1530 – ul. Słowackiego 1, 3, 5, 7, 9;
  • od godz. 1700 – ul. Słowackiego 11, ul. Polna.
    czwartek, 19 stycznia 2017 r.
  • od godz. 900 – ul. Konopnickiej 1, 2, Plac Strażacki, ul. Szpitalna, Plac Kilińskiego;
  • od godz. 1530 – ul. Norwida 1, 1a, 3;
  • od godz. 1700 – ul. Kościelna, Targowa.
    piątek, 20 stycznia 2017 r.
  • od godz. 900 – ul. Kołomurna, Kowalskiego, Szewska, Sportowa;
  • od godz. 1530 – ul. Norwida 4, 5, bloki przy ul. Staromiejskiej 25, ul. Staromiejska (1. część – od ul. Kościelnej do ul. Moniuszki i Targowej).
    sobota, 21 stycznia 2017 r.
  • od godz. 900 – ul. Staromiejska (2. część – od ul. Moniuszki i Targowej po Wolę Załężną), Plac Zamkowy, Plac Kościuszki;
  • od godz. 1400 – na indywidualne zaproszenia.

 

Dodano: 25 grudzień 2016
Przez: AK
Boże Narodzenie 2016

Boże Narodzenie
25 grudnia 2016 r.



Podnieś rękę Boże dziecię, błogosław Ojczyznę miłą….
Wszystkim naszym Parafianom i przybyłym Gościom życzymy błogosławionych świąt Bożego Narodzenia. Niech Jezus obdarza Was zdrowiem, radością i wszelkimi potrzebnymi darami w życiu osobistym, zawodowym i rodzinnym. Życzymy wielu łask i pokoju serca od Chrystusa, który jest Księciem Pokoju oraz dużo siły potrzebnej do dobrego realizowania otrzymanego powołania. Czas, który daje nam Pan Bóg, pragniemy wspólnie wypełnić realizowaniem misji otrzymanej od Chrystusa: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu”. Niech Chrystus dodaje sił i błogosławi nam w Nowym Roku.
Ksiądz proboszcz i współpracownicy

Rozwiń wiadomość i zobacz więcej zdjęć

Czytaj dalej ...
Dodano: 25 grudzień 2016
Przez: AK
Nawiedzenie obrazu Świętej Rodziny

Nawiedzenie obrazu Świętej Rodziny
6 grudnia 2016 r.



6 grudnia, w liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja, naszą świątynię nawiedził obraz św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Obraz ten nawiedza te świątynie i parafie, w których są Rycerze Kolumba. Nawiedzenie trwało jedną dobę, podczas której był również czas na indywidualną modlitwę we wszystkich sprawach, a szczególnie w intencji rodzin. Wieczorem 7 grudnia obraz przez Rycerzy Kolumba został przewieziony do kolejnej parafii.

Rozwiń wiadomość i zobacz więcej zdjęć

Czytaj dalej ...
Dodano: 11 grudzień 2016
Przez: AK
Rekolekcje adwentowe 2016

Rekolekcje Adwentowe 2016 w parafii św. Bartłomieja

3. Niedziela Adwentu, 11 grudnia 2016 r.

  600 – Msza św. z nauką ogólną
  730 – Msza św. z nauką ogólną
  900 – Msza św. z nauką ogólną
1030 – Msza św. z nauką dla dzieci
1200 – Msza św. z nauką ogólną
1600 – Msza św. z nauką dla dzieci pierwszokomunijnych
1800 – Msza św. z nauką ogólną

Poniedziałek, 12 grudnia 2016 r.

  600 – Roraty z nauką ogólną
1000 – Msza św. z nauką ogólną
1600 – Spotkanie dzieci ze szkół podstawowych (klasy 0– III)
1700 – Spotkanie młodzieży z gimnazjów
1800 – Msza św. z nauką dla rodziców

Kaplica w Karwicach
1900 – Msza święta z nauką ogólną

Wtorek, 13 grudnia 2016 r.

  600 – Roraty z nauką ogólną
1000 – Msza św. z nauką dla osób starszych, chorych, niepełnosprawnych
1600 – Spotkanie dzieci ze szkół podstawowych (klasy IV – VI)
1700 – Spotkanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i pracującej
1800 – Msza św. z nauką ogólną

Kaplica w Karwicach
1900 – Msza św. z nauką ogólną

Czwartek, 15 grudnia 2016 r.

Dzień spowiedzi świętej przedświątecznej

  830 – 1200 (przerwa 1000 – 1030)
1430 – 1800 (przerwa 1600 – 1630)

Niedziela, 18 grudnia 2016 r.

Spowiedź święta przedświąteczna w kaplicy w Karwicach


 

Dodano: 06 grudzień 2016
Przez: AK
Eliminacje Mistrzostw Ministrantów w HPN, 26.11.2016 r.

Eliminacje do XVI Diecezjanych Mistrzostw Ministrantów
w Halowej Piłce Nożnej
Sławno 2016



W sobotę 26 listopada w hali sportowej przy Publicznej Szkole Ppodstawowej im. św. Jana Pawła II w Sławnie odbyły się Eliminacje do XVI Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej.

Patronat honorowy nad turniejem objęli:

     Witold Stępień – Marszałek Województwa Łódzkiego,
     Artur Bagieński – Wicemarszałek Województwa Łódzkiego,
     Tadeusz Wojciechowski – Wójt Gminy Sławno,
     Ksiądz Prałat Adam Myszkowski – Dziekan Dekanatu Żarnowskiego,
     Ksiądz Kanonik Jan Serszyński – Dziekan Dekanatu Opoczyńskiego,
     Ksiądz Kanonik Adam Stępień – Proboszcz Parafii w Sławnie.

W eliminacjach wzięło udział 29 drużyn. Po rozegraniu 57 meczów wyłoniono zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych, którzy będą grać w finałach Mistrzostw.

Ostateczna klasyfikacja i skład zwycięskich drużyn

Ministranci (szkoła podstawowa)
Grupa A
1. Żarnów: Antos Jan, Mizera Bartosz, Kowalski Kacper, Pościk Mateusz, Nawrocki Filip, Pol Bartosz, Sieroń Miłosz, Madej Adrian, Koziński Jakub, Wnuk Hubert, Wilk Łukasz, Nowak Mateusz, Sykus Michał.
2. Fałków
3. Sławno
4. Tomaszów Mazowiecki św. Marcina

Lektorzy młodsi (gimnazjum):
Grupa B
1. Fałków: Paweł Jaborowski, Kacper Ostrowski, Wojciech Wysokiński, Bartosz Zabijak, Bartek Bartosiński.
2. Sławno
3. Tomaszów Mazowiecki św. Marcina
4. Żarnów
5. Dąbrowa nad Czarną
6. Gielniów

Lektorzy starsi (szkoła ponadgimnazjalna):
Grupa C
1. Fałków: Paweł Hajduk, Dawid Zganiacz, Damian Laszczyk, Bartłomiej Pytlos, Piotr Pawlik, Mateusz Gumienny, Krzysztof Gonerka.
2. Gielniów
3. Tomaszów Mazowiecki św. Marcina
4. Sławno
5. Żarnów

Ministranci (szkoła podstawowa):
Grupa D
1. Smogorzów: Wiktor Karczewski, Kamil Korycki, Piotr Marasek, Szymon Mastalerz, Michał Pizon, Marcel Świdros, Jakub Włodarczyk. 2. Kunice
3. MBNP Końskie
4. Wilczkowice

Lektorzy młodsi (gimnazjum):
Grupa E
1. Kunice: Janecki Jakub, Michał Sitnik, Knap Maciej, Jakub Witoń, Dawid Rzepka, Kwiatkowski Jakub, Kacper Franas, Bartosz Skałdowski.
2. Smogorzów
3. Opoczno św. Bartłomieja
4. MBNP Końskie
5. Gowarczów

Lektorzy starsi (szkoła ponadgimnazjalna):
Grupa F
1. Opoczno św. Bartłomieja: Wojciech Jakubczyk, Szymon Jakubczyk, Patryk Wiktorowicz, Bartłomiej Chomicz, Mateusz Walkiewicz, Jakub Mrowiński, Jakub Taczykowski.
2. Wilczkowice
3. Smogorzów
4. Gowarczów

Rozwiń wiadomość i zobacz więcej zdjęć

Czytaj dalej ...
Dodano: 29 listopad 2016
Przez: AK

<< Poprzedni 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 Nast�pny >>

Copyright © Parafia pw św. Bartłomieja w Opocznie 2008 - 2017. Projekt i wykonanie - ITCserwis.pl