Dziś jest 2 Czerwiec 2020 imieniny obchodzi: Marianna, Marzena, Erazm - Wspomnienie Bł. męczenników Sadoka i towarzyszy

Bierzmowanie, 23,24.04.2019 r.

Bierzmowanie, 23, 24 kwietnia 2019 r.

Bierzmowanie (nazwa od bierzma, czyli od belki podtrzymującej strop kościoła). Bierzmowanie wraz z chrztem i Eucharystią stanowią trzy sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego. Podobnie, jak podczas pięćdziesiątnicy Duch Święty zstąpił na zgromadzonych uczniów, tak samo Duch Święty zstępuje na każdego ochrzczonego, który prosi o dar Ducha Świętego. Umacnia go i wspiera do dawania świadectwa o Chrystusie.
Sakrament bierzmowania chrześcijanin otrzymuje nie tylko dla siebie, lecz także dla dobra innych. Otrzymany dar Ducha Świętego za pośrednictwem bierzmowanych winien przemieniać ludzi: powinien ich nawiedzać, aby mogli doświadczyć bliskości obdarowującego miłością i nadzieją Boga. Przekonanie to domaga się od chrześcijanina włączania swoich uzdolnień i umiejętności w służbę dobra wspólnoty.
W dniach 23 i 24 kwietnia młodzież z klasy III gimnazjum i klasy VIII przyjęła w naszej kolegiacie z rąk ks. bp. Henryka Tomasika sakrament bierzmowania. Ufamy, że przyjęty dar zaowocuje w dojrzalszym życiu.
Dodano: 07 maj 2019
Przez: AK
Copyright © Parafia pw św. Bartłomieja w Opocznie 2008 - 2020. Projekt i wykonanie - ITCserwis.pl